Acil Durum:112 Çağrı Merkezi:0850 000 00 00 (09:00 - 18:00)
Kl. Psk. Lütfi Atabey

Lütfi Atabey

Psikoloji
Doğrulanmamış Profil Bu profil kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir ve henüz hekim tarafından sahiplenilmemiştir. Bilgilerin doğruluğu garanti edilmez.
Bu profile siz aitseniz, sahiplenip bilgileri güncelleyebilirsiniz. Profili sahiplen →
4.5

Lütfi Atabey Hakkında

Uzm.Klinik Psk.ve Psikolojik Danışman Lütfi Atabey, 2003 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli danışmanlık merkezlerinde, şirketlerde psikolojik danışmanlık hizmeti vermiş ve seminer çalışmalarını sürdürmüştür. İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına 2018 yılında başlamış ve “Erken Dönem Anne Çocuk Arasında Kaygılı Bağlanma Stili Geliştiren Bireylerin Yetişkinlikteki Romantik İlişkileri” bitirme ödeviyle 2019 yılında“Uzman Klinik Psikolog” unvanını almaya hak kazanmıştır. Aynı zamanda üç yıl süren ve teorik-formülasyon- süpervizyon aşamalarından oluşan “Bütüncül Psikoterapi” eğitimi, “Çift ve Aile Terapisi” eğitimi, “Cinsel Terapi” eğitimi gibi temel psikoterapistlik becerilerini oluşturan süreçleri de tamamlayarak yetkinliğini arttırmıştır. Mesleki tecrübesi ile almış olduğu eğitimleri birleştirerek benimsemiş olduğu “Psikanalitik Yönelimli Bütüncül Psikoterapi” anlayışı ile çalışmalarını sürdürmektedir. Bütüncül Psikoterapi: içerisinde bir çok kuramı ve tekniği barındıran, teorik bilgiyi işe yararlılık perspektifinde entegre ederek danışanların gerçekliğini anlamaya çalışan ve her danışanın bireysel ihtiyacına göre süreci yeniden şekillendiren dinamik bir psikoterapi armonisidir. Bu psikoterapi ekolü “Klasik Psikanaliz, Bilişsel-Davranışçı Psikoterapi, Ego Psikolojisi, Nesne İlişkileri, Aktarım Odaklı Psikoterapi, Masterson Yaklaşımı, Kendilik Psikolojisi, İlişkisel Psikanaliz, Transaksiyonel Analiz, Varoluşçu Psikoterapi” gibi ekollerin parçalarından oluşan ve danışana özgü bir psikoterapi haline dönüşen dinamik bir yapıya sahiptir. Uzm.Klinik Psk. Lütfi Atabey, almış olduğu eğitimlerin ve psikoterapi alanındaki deneyimlerinin ışığında; Kişilik Sorunları (narsisistik kişilik, borderline kişilik , şizoid kişilik , obsesif kompulsif kişilik), Kaygı Problemleri (panik atak, obsesif kompulsif yapılar, sosyal fobi, basit fobiler, sınav kaygısı, performans kaygısı), Cinsel İşlev Sorunları (erken boşalma, sertleşme sorunları, vajinismus, ağrılı cinsel birleşme, cinsel istek bozukluğu), Eş ve İlişki Problemleri (iletişim problemleri, öfke ve çatışmanın kontrolünün sağlanamaması, destekleyici ve kapsayıcı ilişkinin kurulamaması, terk edilme korkusu, eşe bağımlı olma, cinsel hayattaki uyumsuzluk), Bireysel Sorunlar (boşluk duygusu, depresyon, yoğun suçluluk duyguları, yalnızlığa tahammül edememe, kararsızlık ve sorumluluk alamama, dönemsel madde kullanma ihtiyacı,ilişkilerde sınır koyamama) gibi alanlarda problem yaşayan ergen ve yetişkinlerle; bireysel terapi, çift terapisi ve aile terapisi çalışmalarına devam etmektedir.

Lütfi Atabey Eğitim Bilgileri

Uzmanlık Alanı
Psikoloji
Çalıştığı Kurum
Trio Plus
Adres
Çukurambar Mahallesi 1446. Cadde No:12/25 Alternatif Plaza, Çankaya 06530, Ankara

Lütfi Atabey Randevusu

Kl. Psk. Lütfi Atabey şu anki kayıtlarımıza göre Trio Plus kurumunda görev almaktadır. Randevu için Trio Plus kurumunu arayabilir, MHRS Randevu adresini kullanabilir veya ALO 182 üzerinden Lütfi Atabey için randevu oluşturabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Lütfi Atabey nerede çalışıyor?
Kl. Psk. Lütfi Atabey, Trio Plus (Ankara) kurumunda görev yapmaktadır.
Lütfi Atabey hangi branşta uzman?
Kl. Psk. Lütfi Atabey, Psikoloji alanında uzmanlık yapmaktadır.
Lütfi Atabey'dan nasıl randevu alınır?
Randevu için Trio Plus kurumunu arayabilir, MHRS (mhrs.gov.tr) üzerinden çevrimiçi randevu oluşturabilir ya da ALO 182 hattını kullanabilirsiniz.

Uzmanlık Alanları

Değerlendirmeler

0 yorum yapıldı
Bu kriterlere uygun değerlendirme bulunamadı.
★★★★★
İlgili

Psikoloji doktorları

Tümünü gör